W jakim celu montuje się rolety zewnętrzne?

Opublikowano: mar 10 2023 Autor: Bartosz Adamczyk
inteligentny czujnik dualny

Klienci z roku na rok coraz częściej decydują się na zakup rolet zewnętrznych. Nic dziwnego, ponieważ lista zalet, jakimi się odznaczają jest niezwykle bogata. Dawniej można było ową ochronę okien zauważyć wybierając się za granice. Jednak ilość firm zajmujących się sprzedażą rolet w Polsce rośnie tym samym zwiększając liczbę domów jednorodzinnych, obok których przejeżdżając zarejestrujemy takie produkty. Czytając ten artykuł dowiesz się o tym, w jakim celu montuje się najczęściej rolety zewnętrzne?

Podstawowe funkcje rolet zewnętrznych

Duża grupa osób decyduje się na montaż rolet zewnętrznych głównie na fakt, że jest to rodzaj zabezpieczenia przed włamywaczem, który może wejść do naszego domu przez okno. Łącząc je z inteligentnym alarmem sprawimy, iż w momencie naruszenia powierzchni dojdzie do załączenia czujnika. Ten zaś wysyłając informacje do systemu sprawi, że całość zacznie głośno piszczeć. Lecz jest to nie jedyna funkcja, jaką pełni roleta zewnętrzna. W budynkach zapewnia ona właściwy poziom izolacji termicznej dbając również o akustykę oraz wnętrze, które jest osłonięte przed wzrokiem ciekawskich, wścibskich osób przechodzących obok naszej lokalizacji. Warunki atmosferyczne mogą naruszyć lub nawet i rozwalić okno co wiemy nie od dzisiaj. Rolety zewnętrzne są więc rodzajem powierzchni, od jakiej duże krople deszczu, śnieg czy grad mogą się odbić zmniejszając ryzyko powstania uszkodzeń mechanicznych.

Rodzaje rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne składają się  z aluminiowej skrzyni, do której zwija się roleta. Mocuje się całość do specjalnie ukształtowanego nadproża przed ociepleniem i otynkowaniem budynku. Dodatkowo można do rolet nastawnych doczepić moskitierę, która sprawi, że do naszego pomieszczenia nie przedostanie się latający owad.

Rolety zewnętrzne natynkowe – inaczej zwane roletami elewacyjnymi. Zamontować je możemy w każdym dogodnym dla nas momencie. Wpływ na to ma sposób, w jaki całość jest mocowana, gdyż rolety natynkowe mogą znajdować się bezpośrednio na ścianie, nad oknem lub w ościeżu. Na owy produkt decydują się osoby, które mają styczność ze starszym typem budynku.

Rolety zewnętrzne adaptacyjne – łączą ze sobą zalety rolet natynkowych z roletami nadstawnymi. Również możemy zamontować je w dowolnych momencie bez konieczności większego ingerowania w elewacje budynku. Mogą być one zamontowane bezpośrednio do ściany lub we wnęce stolarki okiennej.

Niższe rachunki

Naturalna ochłoda latem oraz możliwość utrzymania ciepła zimą w wyniku eliminacji dróg ucieczki ciepła to prosta droga do tego by nasze comiesięczne rachunki były niższe. W lecie powinniśmy w momencie, kiedy na dworze jest gorąco, a przez okna do środka zagląda słońce zasłaniać je. Natomiast w chłodniejsze dni podnieśmy rolety i schłodźmy pomieszczenia. Zimną  zaś w cieplejsze i słoneczne dni do środka wpuśćmy świeże powietrze i nagrzejmy powierzchnię, która parując zwiększy ową temperaturę.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
O autorze