Segmenty – o czym należy pamiętać przy zakupie domu w takiej zabudowie?

Opublikowano: lis 29 2015 Autor: Dawid
dom-segment

Segment to wiele domów

Wiele domów obok siebie oznacza wielu sąsiadów, należy pamiętać, że musimy liczyć się również z ich zdaniem. W przypadku segmentów które dopiero zostaną wybudowane ten fakt jest dla nas szczególnie ważny, ponieważ wtedy wygląd segmentów to kwestia nad którą musimy zastanowić się wspólnie, razem z innymi osobami, które będą zamieszkiwały taki segment.
To samo tyczy się projektu placu zabaw, rozmieszczenia lamp ulicznych, oraz innych rzeczy, które miałyby znajdować się na osiedlu segmentów.

Budowa segmentów

To kolejna ważna kwestia, każda osoba decydująca się na mieszkanie w segmencie powinna mieć na uwadze, że domy w segmentach są piętrowe, zazwyczaj parter przeznaczony zostaje na kuchnię, toaletę i salon a piętro na część sypialną, ale oczywiście każdy może decydować o tym według własnego uznania.
dom ośnieżony

Dość często w segmentach trzeba zwracać szczególną uwagę na doświetlenie pomieszczeń, ze względu na to iż dwie, boczne ściany nie posiadają okien musimy sami sprawić, aby nasze pomieszczenia rozbłysnęły światłem, najlepiej przypominającym chociaż trochę to słoneczne.
Pamiętajmy również, że domu w segmencie nie da się rozbudować, z tego względu należy wybierać dom z myślą o przyszłości, jeśli planujemy dziecko to warto zastanowić się czy obecne mieszkanie w segmencie pozwoli nam na zmieszczenie dodatkowych mebli, które powinny się znaleźć w naszym domu po pojawieniu się nowego członka rodziny.
Segmenty to wiele domów połączonych ze sobą, trzeba się zastanowić czy chcielibyśmy mieć dom gdzieś w środku, czy wolimy może dom gdzieś na brzegu.

Kolejną dość ważną sprawą jest wybranie segmentu z garażem, oczywiście jeśli posiadamy auto. Trzeba pamiętać także o tym, że jeśli jeden dom w segmencie posiada garaż to najpewniej wszystkie będą go posiadać.
Segment jak wiele innych typów mieszkań zmusza nas do przemyślenia kilku ważnych kwestii przed przystąpieniem do zakupu, tak, aby wybrać jak najlepszy dom dla nas i dla naszej rodziny.

[Głosów: 1   Average: 5/5]
O autorze

Dodaj komentarz