Kredyt hipoteczny w Łodzi – porady i wskazówki

Opublikowano: mar 8 2021 Autor: Bartosz Adamczyk
kredyt hipoteczny w Łodzi

Niewiele osób obecnie stać na to, aby zakupić nieruchomość nie wspomagając się żadnym kredytem. Jeśli do upragnionego lokum brakuje jedynie niewielkiej sumy, wówczas można zdecydować się na mniejszy kredyt gotówkowy. Natomiast aby sfinansować większość część domu lub mieszkania, można zaciągnąć kredyt hipoteczny. W grę jednak wchodzą tutaj niekiedy spore pieniądze, dlatego banki mają swoje wymagania względem klientów, które należy spełnić. Jak przedstawiają się te wymagania i jak należy przygotować się do procesu przyznawania kredytu hipotecznego?

Jak wygląda przyznawanie kredytu hipotecznego?

Kredyt hipoteczny w Łodzi, ale również i w każdym innym mieście w kraju, jest przyznawany na podobnych zasadach. Na samym początku należy oczywiście wybrać nieruchomość, która ma być kredytowana lub mieć działkę oraz plan budowy domu. Bank uzyskując takie informacje i wniosek o kredyt, zaczyna rozpatrywać go. Cały proces może rozpocząć się wtedy, gdy nieruchomość spełni wymagania i bank uzna, że opłaca mu się kredytować ją.

Kolejne etapy, to przede wszystkim wizyta rzeczoznawcy. On musi ustalić ile dana nieruchomość będzie warta i za ile bank mógłby ją sprzedać, gdyby klient nie spłacał kredytu. Kredyt na mieszkanie obejmuje zatem dokładną wycenę, biorąc pod uwagę stan nieruchomości, stan instalacji, lokalizację itp. Należy przygotować się na to, iż rzeczoznawca zaniży wartość i wówczas konieczne jest negocjowanie ze sprzedającym ceny lub dopłata różnicy dla banku.

Gdy nieruchomość zostanie już sprawdzona, wówczas czeka nas tak naprawdę oczekiwanie. Kredyt hipoteczny Łódź, podobnie jak inne miasta, jest obsługiwany przez kilka konkretnych banków. Proces przyznawania kredytu i czas oczekiwania, może się różnić pomiędzy różnymi placówkami. Warto nastawić się jednak na mniej więcej 2 miesiące. Po drodze bank może żądać od nas dodatkowych dokumentów, które także będziemy zobowiązani dostarczyć. Warto być na to przygotowanym, ponieważ to wydłuża dodatkowo cały proces kredytowy.

Czy warto korzystać z pomocy dorady kredytowego?

Ranking kredytów hipotecznych to coś, co możemy znaleźć za pomocą stron internetowych. Pomaga nam zdecydować, w jakim banku najkorzystniej byłoby wziąć kredyt. Jednak kredyt na mieszkanie to bardzo poważna decyzja i nie powinniśmy bazować tylko na informacjach pozyskanych w sieci.

Większość klientów biorąc kredyt mieszkaniowy lub też kredyt na dom, decyduje się na skorzystanie z pomocy profesjonalnego doradcy. Doradca kredytowy pomaga klientowi na każdym etapie składania wniosku. To on informuje o tym, że jakieś dokumenty trzeba dostarczyć lub co trzeba ewentualnie zmienić. Jest pośrednikiem pomiędzy klientem, a bankiem. Plusem skorzystania z takiej pomocy jest to, że doradca zna różne pojęcia bankowe i jest w stanie wszystko klarownie wyjaśnić. Sprawuje piecze także nad wnioskiem, może skontaktować się z bankiem jeśli terminy ulegają wydłużeniu. Otrzymuje on prowizję za swoją pracę, jednak biorąc duży kredyt warto mieć przy sobie osobę, która pomoże nam przez to szybko i sprawnie przebrnąć.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
O autorze

Dodaj komentarz