3 inspiracje na nowoczesne wnętrze

Opublikowano: maj 31 2018 Autor: Michał
telewizor w salonie

Kiedy jesteś nowoczesnym człowiekiem, na pewno chcesz otaczać się nowoczesnymi rzeczami – dodatkami, sprzętami, meblami. Czemu więc nie pójść dalej i nie urządzić sobie domu w prawdziwie nowoczesnym i designerskim stylu? W tym artykule przedstawię kilka pomysłów na to, jak urządzić dom, aby każdy zazdrościł Ci dobrego wyczucia smaku i stylu. Dzięki naszym inspiracjom, Twój domowy zakątek będzie zachwycał gości a Ty pokażesz się jako osoba, która wie co jest teraz na topie!

Telewizor w salonie

Czy jest lepszy sposób na unowocześnienie wnętrza niż podkreślenie sprzętu elektronicznego? Chyba nie! W końcu elektronika kojarzy nam się z tym co jest nowe, świeże. Doskonałym sposobem jest zaakcentowanie znaczenia telewizora na ścianie w salonie. Można to zrobić za pomocą farby strukturalnej. W jaki sposób? Na głównej ścianie salonu, stwórz pas z farby strukturalnej. Na tym pasie umieść telewizor (może zarówno wisieć lub stać na szafce ustawionej pod ścianą). Gwarantuję, że Twoje wnętrze od razu stanie się nowocześniejsze, a Ty zyskasz prestiż w oczach gości!

Betony, tynki dekoracyjne

Pamiętaj aby zawsze płynąć pod prąd, w końcu w ten sposób powstały nowoczesne style aranżacji wnętrz. Nie powtarzaj schematów, a spróbuj kombinować i tworzyć nowe rzeczy za pomocą nieoczywistych materiałów! Do takich materiałów będą należeć chociażby beton, tynk dekoracyjny, cement, kamień, gołe, czerwone cegły. Materiały, które dotychczas były za wszelką cenę zasłaniane przez tapety i farby, nagle zyskały nową wartość estetyczną. Obecnie surowy design jest na topie, więc warto zastanowić się nad wykończeniem ścian za pomocą tych materiałów. Musisz jednak pamiętać, że surowa szarość lubi się z dużymi przestrzeniami, więc warto zadbać o minimalizm we wnętrzu, aby miało ono więcej nowoczesnego polotu.

Łączenie pomieszczeń

Dla osób, które budują dom od podstaw i mają nieco więcej pieniędzy, mam bardzo ciekawą radę. Spróbujcie połączyć pewne pomieszczenia. Dla przykładu, salon doskonale sprawdzi się w połączeniu z kuchnią. Najczęściej i tak jadamy w salonie, który stanowi swojego rodzaju jadalnię oraz pokój do odpoczynku, więc zaoszczędzimy sporo miejsca! Pamiętaj o tym, że style nowoczesne cechują się dużymi przestrzeniami, a właśnie przestrzeń zyskasz decydując się na nie rozdzielenie pomieszczeń. Innym przykładem może być połączenie sypialni z łazienką (oczywiście częścią kąpielową), co jest bardzo wygodne, bo od razu po wstaniu z łóżka mamy blisko do umywalki, prysznica lub wanny.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
O autorze

Dodaj komentarz