Granit czy stal – jaki zlewozmywak wybrać?

Opublikowano: lis 1 2017 Autor: Andrzej
zmywak

Stal nierdzewna jest wykorzystana do produkcji zlewozmywaków od wielu lat. Większość mieszkań będzie wyposażona właśnie w typu zlewozmywak. Dotyczy to w szczególności domów zbudowanych w ciągu ostatnich 10 lat. Większość tego rodzaju zlewozmywaków prezentuje podobny do siebie design i styl. Mają jedną lub dwie komory, są w kształcie prostokątnym, i wykonane ze stali nierdzewnej. Która może być łatwo formowana na wiele sposobów. Najtańsze zlewozmywaki stalowe są w kształcie prostokątów, zaś te droższe mogą otrzymywać bardziej fantazyjne kształty.

Granit czy stal?

Stal nierdzewna to jeden z najbardziej trwałych stopów metalu. Właśnie z tego powodu jest tak chętnie wybieranym materiałem do produkcji zlewozmywaków. Należy pamiętać o tym, że zlewozmywak stalowy, podobnie jak zlewozmywak granitowy jest odporny na zarysowania. Większość stalowych zlewozmywaków posiada szczotkowaną powierzchnie i wykończenie. Pomaga to ukryć drobne zadrapania, które na pewno mają prawo wystąpić w całym okresie eksploatacji zlewu. Wszelkie większe rysy będzie można zazwyczaj wypolerować, zgodnie z instrukcjami czyszczenia, przedstawionymi przez producenta.

zlewy-granitowe

Granit i zlewozmywak

Granitowe zlewozmywaki kompozytowe są efektem zastosowania najnowszych osiągnięć technologicznych w przemyśle produkcji akcesoriów kuchennych. Zlewozmywaki te składają się z granitu, kwarcu, kompozytu i akrylu. Są bardzo wytrzymałe i odporne na zarysowania, a także charakteryzują się wysoką odpornością na plamy i duże różnice temperatur. Te właściwości są o wiele większe niż posiadają zlewozmywaki ze stali nierdzewnej.

Zlewozmywaki z granitu można zakupić w dziesiątkach różnych kolorów. Najbardziej popularne kolory to oczywiście czarny, biały i brązowy. Są one droższe niż zlewozmywaki ze stali nierdzewnej, ale także oferują więcej korzyści. Zlewozmywaki granitowe mogą być wytwarzane z materiałów przyjaznych dla środowiska, które czynią je doskonałym wyborem dla domów ekologicznych. Aby sprawdzić czym charakteryzują się zlewozmywaki wykonane z granitu zajrzyj na stronę producenta Deante – do kategorii zlewozmywaków granitowych

Oba typy zlewozmywaków są dostępne w różnych kształtach i stylach, w których znajdziecie coś dla siebie.

[Głosów: 2   Average: 1/5]
O autorze

Dodaj komentarz