Farby do ścian – dobór i rodzaje

Opublikowano: lut 26 2016 Autor: Michał

Podczas przygotowań do malowania naszego mieszkania mamy problem polegający na doborze farby do ścian, która pozwoli nam na zapewnienie pięknego stylu i kolorów z pogodzeniem wymagań technicznych, jakie tylko musi spełnić nasze mieszkanie, aby móc w nim żyć przyjemnie przez lata. Dzisiaj doradzimy, co robić w takich momentach.
Większość ludzi podczas prac przygotowawczych do pomalowania własnego mieszkania decyduje się na zastosowanie jednej z dwóch dostępnych farb: akrylowej albo lateksowej .
Ta pierwsza doskonale nadaje się do malowania pomieszczeń gościnnych oraz wszelkich sypialni, ponieważ jest relatywnie tania oraz posiada piękne barwy powstające w skutek zastosowania warstwy błyszczącej z żywicy poliakrylowej. Farby do ścian akrylowe pozwalają na zapewnienie pięknych kolorów i zarazem uzyskanie dobrej trwałości. Nie mogą niestety za to być stosowane w pomieszczeniach wilgotnych.

Farby innego typu
Do malowania łazienek oraz kuchni stosuje się farby lateksowe , które pozwalają na stworzenie niewidocznej okiem warstwy przypominającej gumę lateksową. Pozwala ona na zatrzymanie przenikania wilgoci do ścian i chroni je przed powstawaniem grzyba. Dodatkowo można je myć na wilgotno.
Generalnie panuje kilka zasad dotyczących dobierania palety kolorów do naszego mieszkania. Nasze oczy mają czasami problem z rozróżnieniem kolorów. Mówiąc wprost – są problemy z  jasnością farby do ścian, gdy nasze oko nie widzi ich w całym obszarze widzenia.
Jeśli patrzymy jedynie na pojedynczy punkt umieszczony na kartce, w takim razie będziemy mieli zakłamany wynik kolorów , jakie pojawią się na naszych ścianach. Dlatego powinniśmy dobierać kolory farb o dwa tony jaśniejsze niż te, jakie upatrzyliśmy sobie w palecie kolorów.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
O autorze

Dodaj komentarz