Elewacja domu w stylu hi-tech – wskazówki, dzięki którym Twój dom będzie przyszłością

Opublikowano: kwi 2 2021 Autor: Michał

Rozwój goni rozwój, innymi słowy nasz dotychczasowy świat nie próżnuje, poszukując przez cały czas bardziej nowoczesnych rozwiązań. Dopasowanie się do tego, nie jest niczym złym. Zacznijmy zatem od elewacji. Nowoczesne elewacje domu jednorodzinnego wyśmienicie wyróżniają się na tle osiedla. Nie zawsze jednak łatwo jest znaleźć coś budzącego niesamowite wrażenie, oprócz niestandardowego koloru elewacji. Jednak naprzeciw wychodzi styl hi-tech. Jego niepowtarzalny charakter, sprawi, że skoczymy w portal podróży w czasie i wyruszymy wyobraźnią w przyszłość. Odkryjemy wszystkie tajniki nowoczesnego wyglądu elewacji w formie „nowych technologii”.

Styl hi-tech

Styl hi-tech, powszechnie znany również jako nowe technologie. Wykorzystuje najnowocześniejsze technologie nie tylko w wyposażeniu, ale również w konstrukcjach budowy. Styl ten jest czymś więcej niż tylko nowoczesnością. Hi-tech styl to niespotykane kształty i podkreślenie detali na każdym kroku, odchodzący od tradycyjnej aranżacji. Elewacja kierująca się nową technologią to inteligentny budynek – zintegrowany system technologiczny połączony z wyróżniającą się architekturą.

Materiały stylu hi-tech

Tak jak każdy ze styli – styl hi-tech również ma główne materiały, którymi się posługują, są to:

  • Stal – stalowa blacha doda charakteru elewacji o zróżnicowanych geometrycznie bryłach. Zaletą stali jest lekkość i trwałość. Nie potrzebują mnóstwa uwagi ani konserwacji. Warto wziąć jednak pod uwagę to, aby była to stal nierdzewna.
  • Szkło – uniwersalny materiał, pasujący do każdego stylu. Najbardziej przeszklona ściana powinna znaleźć się od frontu. Tego typu rozwiązanie pozwoli na scalenie się pobliskiego krajobrazu z budynkiem. Ponadto będzie dodatkowym oświetleniem wejścia oraz sprawi bezbłędną izolację termiczną.
  • Beton – chłodny surowy materiał. Idealnie podkreśla minimalistyczne bryły architektoniczne budynku. Ten materiał będzie nam służył przez wiele lat, nie tracąc na jakości, gdyż charakteryzuje się wysoką odpornością na wszelkie uszkodzenia mechaniczne oraz na warunki atmosferyczne.

Ważne jest, aby wszystkie wyżej wymienione surowce były ze sobą połączone. Nie warto stawiać tylko i wyłącznie na jeden z nich, gdyż może to spowodować odbieganie od nowo technologicznego stylu. Te nowoczesne materiały na elewację podkreślą konstrukcję budynku.

Panele słoneczne jako nowoczesny wygląd elewacji domu

Tak jak wcześniej było wspomniane styl hi-tech to połączenie oryginalnego wyglądu z nowoczesnymi, technologicznymi rozwiązaniami. Panele słoneczne oprócz stwarzania świetnego efektu wizualnego, są niesamowicie przydatne. Jedną z zalet paneli fotowoltaicznych jest to, że odciąża nasz budżet. Haczyk jest taki, że jeśli chcemy pozyskiwać energię w taki sposób, należy z początku włożyć w to masę pieniędzy. Czy się to opłaca? Pamiętaj, że:

  • Nie należy oszczędzać na panelach! Cena niestety w tym przypadku bardzo przekłada się na jakość. Im tańsze panele fotowoltaiczne, tym mniej sprawne.
  • Panele to nie wszystko! Aby w pełni wykorzystać potencjał paneli słonecznych, należy zaopatrzyć się w falownik, który dostarczy prądu do urządzeń domowych.

Więcej na: https://www.foveotech.pl/zainspiruj-sie/porady-kolorystyczne/elewacja-domu-w-stylu-hitech-5-oryginalnych-pomyslow

[Głosów: 0   Average: 0/5]
O autorze

Dodaj komentarz