Jak zabezpieczyć dom przed pożarem?

Opublikowano: wrz 22 2016 Autor: Piotr
pozar-domu

Każdy, kto buduje swój dom, chce by służył on jak najdłużej, by nie trzeba było wykonywać w nim remontów itp. Dlatego do budowy wybiera się zazwyczaj najbardziej trwałe materiały, które dają pewność, że po krótkim czasie nie będziemy musieli ich wymieniać. Ale co zrobić, by ustrzec się przed różnego rodzaju klęskami żywiołowymi, które przecież mogą przytrafić się na każdej posesji? Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi, gdyż nigdy nie wiemy co może się stać i jak się przed tym chronić.

Dźwiękowe systemy ostrzegania

Jednym z najmniej przyjaznych zdarzeń, które mogą się przydarzyć jest pożar w budynku. Czasami potrafi on doszczętnie zniszczyć piękny budynek i człowiek niewiele może w takim przypadku nic zrobić. Można jednak starać się zminimalizować ewentualne skutki takiego zdarzenia, a także starać się im zapobiegać. I to właśnie dlatego tak wielkim hitem stają się ostatnio systemy dso. Są to specjalnie zaprojektowane i wykonane systemy, których zadaniem jest wykrywanie wszelkiego rodzaju niebezpieczeństw związanych z dymem i ogniem, a także głośne powiadomienie właścicieli budynku i osób w nim przebywających o zaistniałym zagrożeniu.

ikona-alarmuKiedyś systemy dso montowane były tylko w dużych budynkach użyteczności publicznej, gdzie równocześnie przebywa bardzo dużo osób. Natomiast obecnie dźwiękowe systemy ostrzegawcze, spotykamy i w domach prywatnych, gdyż ich właściciele również chcą chronić w ten sposób swoje życie i swój majątek. Powstało już nawet wiele firm, które proponują tego typu usługi i szybko potrafią się one zadomowić na rynku.

Pomysły na zabezpieczenie budynku

Ale nie tylko dźwiękowe systemy ostrzegania mogą pomagać w ochronie domu przed negatywnym skutkiem pożaru. Możemy do budowy używać ognioodpornych materiałów, które będą zatrzymywać rozprzestrzenianie się ognia, możemy mieć w domu gaśnice itp. Ale najbardziej ochroni nas chyba zdrowy rozsądek i przestrzeganie przepisów bezpieczeństwa. Bowiem jak pokazują statystyki, to właśnie ludzka nieostrożność jest bardzo częstym powodem wielu pożarów w domach jednorodzinnych czy też w innych budynkach.

Więcej o sposobach na ochronę przed pożarem znajdziesz na witrynie instalatora systemów alarmowych ASD w dziale Systemy przeciwpożarowe.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
O autorze

Dodaj komentarz