Dlaczego warto zdecydować się na brodzik?

Opublikowano: lip 10 2016 Autor: Dawid

Po kupieniu odpowiedniej kabiny prysznicowej trzeba też rozpatrzyć kwestię doboru właściwego brodzika. Istnieje w tym temacie wiele nieporozumień. W artykule dostaniesz jednak informacje, umożliwiające samodzielne dopasowanie tego zakupu. Brodziki to w pewnym sensie minimalistyczne wanny. W większości z nich znajduje się chropowata powierzchnia, utrzymująca ciało podczas mycia w stabilnej pozycji.

Jak poradzić sobie z inwestycją w kabinę prysznicową oraz brodziki?

Wiele brodzików ułatwia właściwy odpływ wody, ogranicza ryzyko zalania łazienki. To inwestycja zdecydowanie ułatwiająca życie osobom starszym, dzieciom, ludziom z trudnościami ruchowymi. Na rynku występuje wiele brodzików, tj. ceramiczne, akrylowe czy stalowe. Kieruj się zawsze powiązaniem kabiny prysznicowej z brodzikiem od jednego producenta, ponieważ wtedy unikniesz wpadek technicznych, będziesz mógł wszystko bez problemu zainstalować. Kształt brodzika musi oczywiście odpowiadać kształtom kabiny prysznicowej i to nie podlega żadnej dyskusji. Warto jednak przyjrzeć się głębokości brodzików.

rozmiary-brodzikow

Masz na rynku brodziki głębokie oraz płaskie. Pierwsze stanowią typową wanienkę dla małych dzieci lub osób starszych. Głębokość dochodzi tu nawet do pół metra. Dobrze jest zrobić w brodziku głębokim siedzisko, ułatwiające zarządzanie higieną. Płaskie brodziki natomiast nie różnią się znacząco od klasycznych płytek łazienkowych. Pełnią funkcje stabilizacyjne, podnoszą wygodę higieniczną, ograniczają ryzyko wypadków (ślizganie się po kafelkach nie występuje). Nie warto raczej wybierać kabiny prysznicowej bez brodzika, bo w takim przypadku zwiększysz niepotrzebnie koszty właściwego projektu. Podłoga bowiem musi odprowadzić wodę, a w brodziku dzieje się to niejako naturalnie. Komplet kabina prysznicowa plus brodzik wychodzi znacznie taniej.

Kto najbardziej skorzysta z brodzików?

Osoby starsze, dzieci, niepełnosprawni będą zadowoleni z brodzików głębokich, natomiast osoby poszukujące stabilności i szybkości pielęgnacji wybiorą brodziki płaskie. Nie rezygnuj z tego typu akcesoriów, tylko ze względu na podniesienie wartości aranżacyjnej. Brodzik ułatwia poza tym otwieranie drzwiczek do kabiny prysznicowej, podkreśla jej styl, a przy tym nie występują już problemy z czyszczeniem wnętrza instalacji. Artykuł powinien pomóc ci podczas zakupów, a jeśli szukasz większej ilości porad i szczegółowych informacji zapraszam do odwiedzin działu Brodziki

[Głosów: 0   Average: 0/5]
O autorze

Dodaj komentarz