Rodzaje monitoringu w przypadku sklepów

Opublikowano: cze 9 2016 Autor: Andrzej

Właściciele sklepów i różnego rodzaju firm nieustannie narażeni są na zagrożenia. Te są z kolei związane przede wszystkim z czynnikiem ludzkim, a więc dotyczą włamań, kradzieży i wyrządzania szkód materialnych. Uchronienie się przed takim działaniem jest niebywale trudne i nie każde stać na zatrudnianie całodobowej ochrony, dzięki której zyskamy pewność, że nikt nie spowoduje dodatkowych strat w firmie. Na szczęście istnieją też tańsze rozwiązania, które może nie zapobiegną wystąpieniu strat, jednak znacznie zwiększą prawdopodobieństwo złapania i ukarania sprawców, a więc także odzyskaniu utraconych pieniędzy. Możliwości w tym zakresie jest dość dużo, jednak nie każde będą odpowiedniej dla danego rodzaju działalności.

W przypadku mniejszych sklepów i małych firm wystarczającą ochronę powinna zapewnić telewizja przemysłowa. Obecnie jest to dość prymitywny rodzaj monitoringu, który jednak może być wykorzystywany jako pierwsza linia obrony przed złodziejami. Jej odpowiednikiem na miarę naszych czasów są rozwiązania cyfrowe, czyli telewizja IP CCTV i HD-SDI.

Są to zdecydowanie bardziej zaawansowane urządzenia, które wykorzystują skomplikowaną aparaturę służącą rejestrowaniu nawet najdrobniejszych detali. Za ich pomocą możliwe jest wykrycie sprawców nawet najbardziej bezczelnych kradzieży. Takie systemy znajdują zastosowanie w większych obiektach i stanowią istotne wsparcie przy wykrywaniu sprawców i ich karaniu.

Stworzenie prawidłowo działającej instalacji monitorującej wymaga dużych umiejętności i odpowiedniego sprzętu. Należą do nich rejestratory ip, specjalistyczne kamery i wiele urządzeń sterujących. Choć koszt takiej instalacji będzie zdecydowanie wyższy niż w przypadku telewizji przemysłowej, to jego efektywność jest nieporównywalnie większa. Jeśli dodatkowo wesprzemy tego typu instalację dodatkowymi zabezpieczeniami technicznymi, to możemy być pewni, że nasza firma lub sklep zyskają odpowiednią ochronę, a my sami będziemy mogli spać spokojnie. Taka inwestycja z pewnością się opłaca.

Z pełnym asortymentem zapoznasz się w sklepie ASD w kategorii rejestratory IP

[Głosów: 0   Average: 0/5]
O autorze

Dodaj komentarz