Jaką lampkę nocną kupić? Poradnik

Opublikowano: mar 14 2016 Autor: Piotr

Coraz częściej właściciele nieruchomości wydzielają w nich profesjonalne sypialnie połączone zwyczajowo z garderobą. Sypialnia to pomieszczenie, w którym wykorzystuje się raczej minimalistyczne techniki oświetleniowe. Zbyt intensywne nasilenie barw, a także kolorystyki w sypialni negatywnie wpływa na poczucie regeneracji.

Człowiekowi trudniej po prostu zasnąć. Bardzo dobrze w sypialni sprawdzają się lampki nocne. Dzięki nim nie pogarszasz sennej atmosfery, ale możesz jeszcze przez jakiś czas podtrzymać aktywność.

Jak dobrze zainwestować w lampkę nocną?

Oto kilka kluczowych wskazówek.

Interesujące funkcje oświetlenia w sypialni

Wygląd i funkcje lampek nocnych przez ostatnie lata uległy ewolucji. Lampka nocna w większości przypadków jest powiązana z energooszczędnymi żarówkami ledowymi. Wskazane żarówki ledowe w najlepszej wersji posiadają żywotność wynoszącą w granicach dwudziestu pięciu tysięcy godzin świecenia. Wystarczy zwyczajowo jedna niewielka dioda, aby w nocy oświetlić strefę niezbędną do uprawiania dowolnej aktywności. Nie musisz przejmować się także aspektem eksploatacji.

lampa-nocnaTechnologie zastosowanie w lampkach nocnych nie wywołują żadnych problemów technicznych. Inwestuj raczej w lampki nocne posiadające opcję samodzielnego wyłączenia, zgodnie z nastawionym indywidualnie zegarem. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnego wstawania, które jednak zawsze podnosi energię i uniemożliwia znowu szybkie zaśnięcie.

Większość lampek działa na standardowym zasilaniu, ale znajdziesz też projekty na baterie, przenośne. Lampkę nocną zatem przeniesiesz szybko na biurko lub do innego pomieszczenia, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Ciekawy dodatek oświetleniowy z perspektywy najmłodszego

Bardzo dobrze prezentuje się również rynek lampek nocnych przeznaczonych dzieciom. Takie lampki przybierają kształty zwierzątek lub ulubionych bohaterów kreskówek. Umożliwiają nie tylko zwykłe świecenie, ale uruchomienie prezentacji graficznych na ścianach, np. gwiazdozbiorów, mapy świata, itp. Lampka nocna do sypialni dostępna w sklepie Villadecor to zdecydowanie jeden z najlepszych zakupów do sypialni.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
O autorze

Dodaj komentarz