Dziecięcy pokój marzeń

Opublikowano: paź 16 2017 Autor: Michał

Urządzasz pokój dla Twojego dziecka i brakuje Ci inspiracji? Nie musisz wybierać między różem a błękitem. Poznaj kilka uniwersalnych pomysłów i wyczaruj bajkowe królestwo dla Twojego malucha. Punktem wyjścia do urządzania dziecięcego pokoju jest zazwyczaj informacja o tym, czy będzie go zamieszkiwał chłopiec, czy dziewczynka. Od tego zależy przecież, czy pokój pomalowany zostanie na kolor niebieski czy może pudrowo różowy. Co jednak, jeśli w pokoju ma zamieszkać mieszane rodzeństwo? Co jeśli nie lubimy ani błękitu, ani cukierkowego różu?

Styl skandynawski

Uniwersalną odpowiedź na problemy rodziców projektujących dziecięce sypialnie daje styl skandynawski. Jego prostota odpowiada gustom maluchów bez względu na ich wiek oraz płeć, a przewaga bieli – która optycznie powiększa przestrzeń – sprawia, że styl ten można realizować nawet w niewielkich pomieszczeniach. Podstawą północnego wzornictwa jest minimalizm, skromność form i kolorów. Połączenie bieli ścian i naturalnych kolorów drewna doskonale współgra z delikatnymi odcieniami pasteli, które często pojawiają się w designie dziecięcych akcesoriów i dodatków.

mieszkanie

Pastelowa paleta

Kolory pastelowe – nie tylko róż i błękit – warto również zastosować, jako dominujący kolor ścian dziecięcej sypialni. Stłumiona zieleń, delikatny fiolet czy odcienie beżu nadają wnętrzu wyjątkowy, łagodny charakter, który, kojarząc się ze światem baśni, rozbudza w dziecku pozytywne emocje i daje mu poczucie bezpieczeństwa. Kojące właściwości kolorów stwarzają idealne warunki do spokojnego snu, a starszym dzieciom pomagają w skupieniu podczas nauki.

Jeśli tylko przełamiesz błękitno-różowy stereotyp, urządzanie pokoju dziecka może być wspaniałą zabawą i przyjemnością. Pomysły na ciekawe wykorzystanie kolorów w dziecięcych sypialniach znajdziesz na https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/pokoj-dla-twej-pociechy-5-inspiracji-kolorystycznych.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
O autorze

Dodaj komentarz