Brąz we wnętrzach

Opublikowano: sty 18 2017 Autor: Michał
Brązowe ściany

Brąz to kolor ponadczasowy. Doskonale odnajduje się we wnętrzach oraz w modzie. Jest elegancki, przytulny i bezpieczny. Wybierając meble, zazwyczaj decydujemy się na te w kolorze brązowym. Dlaczego nie spróbować położyć go na swoich ścianach?

Odcienie brązowego

Paleta brązów jest bardzo szeroka. Jasne, rozbielone brązy oraz ciemne i głębokie niemal czarne; ciepłe i zimne. Brązy mogą wpadać w kolor żółty, pomarańczowy, czerwony, a także w szary czy czarny. Do popularnych odcieni, stosowanych we wnętrzarstwie, należą: mleczna i gorzka czekolada, kawa, kawa z mlekiem, cynamon, mahoń, orzech i kasztan.

Brązowe ściany sprawdzą się na dużych przestrzeniach lub jako pojedynczy akcent. Do takich wnętrz będą pasować raczej jasne podłogi, które je rozjaśnią. Więcej o odcieniach oraz aranżacjach można przeczytać w poradniku marki Magnat Farby.

Z czym łączyć brąz?

Brązy dobrze komponują się z odcieniami zbliżonymi do siebie. Jeśli decydujemy się na ciemne brązy, możemy je połączyć z delikatnymi pastelowymi kremami. Wnętrze można wzbogacić złotymi, miedzianymi i żółtymi dodatkami, albo zdecydować się na elementy wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno, wiklina czy glina.

Brązowe ściany

By wizualnie ocieplić wnętrze, brąz można połączyć z innymi ciepłymi kolorami – czerwienią i pomarańczem. Chcąc zbudować poważny, elegancki klimat, możemy zdecydować się na brązy wraz z głęboką czerwienią, fioletem oraz oliwkową zielenią. Całości dopełnią elementy w odcieniu starego złota.

W jakich pomieszczeniach?

Brąz pasuje zarówno do nowoczesnych wnętrz, jak i tych w stylu klasycznym. Jest najlepszym wyborem do sypialni oraz salonu. Brązowy kolor ścian w salonie będzie stanowił neutralne, nierozpraszające tło dla aranżacji w dowolnym stylu. Poza tym świetnie podkreśli linię nowoczesnych mebli. W sypialni natomiast zbuduje atmosferę intymności i da poczucie bezpieczeństwa.

[Głosów: 2   Average: 4.5/5]
O autorze

Dodaj komentarz