Dodatki, dekoracje i akcesoria. Upiększ mieszkanie przed sprzedażą

Opublikowano: paź 23 2015 Autor: Andrzej

Wiele osób sądzi, że jeśli postanowimy tylko coś sprzedać, to już od momentu pojawienia się stosownej informacji lub ogłoszenia, dany przedmiot od razu znajdzie nowego nabywcę.

O ile w przypadku wielu drobnych przedmiotów może to być prawdą, o tyle sprzedaż samochodu jest już zdecydowanie większym problemem i często na naprawdę zainteresowanego klienta może przyjść nam oczekiwać nawet kilka długich tygodni. Na co więc nastawiać się podczas sprzedaży mieszkania?

Każdy klient będzie przecież oczekiwał nieruchomości wręcz idealnej, od razu pozwalającej mu poczuć, że to właśnie to, czego od początku oczekiwał.

Zaspokojenie takich potrzeb może być niezwykle trudne, szczególnie że wymagania często są nie tyle wygórowane, co przekraczające normy zdrowego rozsądku. Co więc zrobić, aby nasze mieszkanie było w stanie zaspokoić nawet najbardziej wymagających klientów?

Szybka metamorfoza

Jeśli nasze mieszkanie od dłuższego czasu nie znajduje nabywców, być może konieczne będzie przemyślenie jego metamorfozy. Nie mówimy tu oczywiście o gruntownym remoncie, a wyłącznie o zmianach kosmetycznych, które całkowicie zmienią odbiór pomieszczeń przez odwiedzających je potencjalnych klientów.

Czasami narzuty_na_łóżko6pomaga już zwykłe posprzątanie mieszkania i pozbycie się zbędnych przedmiotów. Mieszkanie przeładowane staje się bowiem mniejsza, natomiast takie, w którym widoczne są wolne przestrzenie, zyskuje optycznie na powierzchni.

W miarę możliwości warto przemyśleć też odmalowanie ścian i zakup modnych dodatków, które po sprzedaży mieszkania możemy przecież zabrać do siebie.

Modne narzuty na łóżko nadadzą wnętrzom elegancji i modnego sznytu.

Czas osobistych pamiątek minął

Sprzedaż mieszkania to też czas na ukrycie osobistych pamiątek i wszystkiego tego, co nowemu nabywcy może kojarzyć się z poprzednią rodziną. Ważne jest tutaj pierwsze wrażenie wizualne. Jeśli na półkach znaleźć można zdjęcia rodzinne i różnego rodzaju figurki, to zostaną one w pamięci znacznie dłużej, niż mogłoby się nam wydawać, a tego przecież nie chcemy.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
O autorze

1 Komentarz dotychczas. Dołącz do dyskusji!

  1. Basia Z. 10 listopada 2015 at 10:35 - Reply

    W sumie spoko poradnik. Wszystko zwięźle umieszczone w podpunktach. Zapomniano o jednym i według mnie najważniejszym. Mieszkanie trzeba posprzątać! :)

Dodaj komentarz