Dlaczego warto zainwestować w okna premium?

Opublikowano: sie 16 2022 Autor: Bartosz Adamczyk
Okno premium

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego domu jest stolarka okienna. Jej jakość ma wpływ na koszty użytkowania nieruchomości oraz komfort korzystania z niej. Producenci okien mają w swej ofercie produkty drewniane, aluminiowe bądź wykonane z PCV. Na szczególną uwagę zasługują okna z tworzyw sztucznych zaliczane do klasy premium.

Materiały wysokiej jakości

Okna zaliczane do klasy premium wytwarzane są przy użyciu wysokiej jakości materiałów oraz nowoczesnych technologii. Producenci stolarki PCV w procesie produkcji wykorzystują wysokoudarowe tworzywa sztuczne, które charakteryzują się znakomitą wytrzymałością. To wpływa na ich trwałość oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne. Wszystkie okna mają wielokomorową konstrukcję oraz dodatkowe stalowe wzmocnienia. Dzięki nim możliwe jest tworzenie stolarki o dużych gabarytach, która będzie odporna na odkształcenia pod wpływem działania wysokich bądź niskich temperatur. Ogromną zaletą okien wytwarzanych z PCV jest dobry stosunek ceny do jakości. Jeśli ktoś chciałby przekonać się, jak prezentują się okna premium warto odwiedzić salony marki Kapica w województwie śląskim.

Okna ciche i oszczędne

Producenci okien klasy premium tacy jak Kapica zwracają szczególną uwagę na ich izolacyjność akustyczną oraz termiczną. Zastosowanie innowacyjnej siedmiokomorowej konstrukcji w połączeniu z nowoczesną zespoloną szybą o grubości 52 mm pozwala zminimalizować utratę ciepła. Dodatkową ochronę przed deszczem, wiatrem oraz niskimi temperaturami zapewnia potrójne uszczelnienie. Wszystko to sprawia, że okna PCV klasy premium mogą być montowane nie tylko w tradycyjnych budynkach, ale i domach stawianych w systemie pasywnym. Odpowiednio dobrana i zamocowana stolarka okienna pozwala na uzyskanie współczynnika przenikania ciepła na poziomie 0,9 W/(m²K), zgodnego z wymaganiami stawianymi budynkom pasywnym. W przypadku starych budynków, w których system wentylacji jest mało wydajny, możliwe jest zastosowanie systemu samoczynnego wietrzenia, pozwalającego na wymianę powietrza przy zamkniętych skrzydłach. Okna premium wyróżniają się również znakomitą izolacją akustyczną. Dzięki zastosowaniu dźwiękoszczelnej szyby możliwe jest wytłumienie hałasów o poziomie natężenia sięgającym 47 dB.

Bezpieczeństwo i efektowny design

Okna premium zapewniają użytkownikom zarówno wysoki komfort użytkowania, jak i odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Stalowe wzmocnienia sprawiają, że cała konstrukcja jest wytrzymała i odporna na ingerencję z zewnątrz. Użycie hartowanych podzespołów chroni stolarkę przed przewierceniem, a dodatkowe klamki z opcją zamknięcia na klucz stanowią zabezpieczenie przed włamaniem. Poza funkcjonalnością okna PCV premium wyróżniają się także nowoczesnym designem zgodnym z obowiązującymi trendami. Duża ilość dostępnych kolorów i oklein pozwala uzyskać efekt wizualny zgodny z oczekiwaniami każdego klienta. Różnorodne kształty profili sprawiają, że okna wyglądają efektownie i doskonale wpasowują się w każdy styl architektoniczny.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
O autorze

Dodaj komentarz