Wnętrze w stylu Boho

Opublikowano: wrz 12 2017 Autor: Michał

Styl boho nie musi być zarezerwowany wyłącznie dla miłośników nasyconych kolorów i nagromadzenia mnogości wzorów we wnętrzu. To styl dla ludzi odważnych, nie bojących się wprowadzać aranżacyjne zmiany do swoich mieszkań. Jeśli jesteś taką osobą, wówczas z pewnością zaciekawi Cię ten artykuł.

Dla kogo styl boho w urządzaniu wnętrza?

Myśląc o boho widzimy bardzo interesujące wnętrze. Niezliczone ilości ciekawych, pozornie nie pasujących do siebie przedmiotów. Jedne z nich zakupione w pobliskim sklepiku vintage, inne to rodowe skarby z poddasza rodzinnego domu, a jeszcze inne przywiezione zostały z egotycznych podróży. Wszystkie mają jedną cechę wspólną – nasz sentyment do nich. Dlatego różnego rodzaju figurkom, bibelotom, ramkom ze zdjęciami chcemy znaleźć godne, reprezentacyjne miejsce w mieszkaniu. Jeśli dodamy do tego koc w kolorowe, etniczne printy i sporą ilość różnobarwnych i wzorzystych poduszek na sofie, może się okazać, że tak urządzona przestrzeń będzie nas po prostu męczyć. Zwłaszcza po dłuższym czasie przebywania w niej.

Styl boho w mieszkaniu inaczej podany

Może warto zatem podejść do tematu stylu boho w aranżacji wnętrza nieco inaczej i okiełznać trochę jego naturalny chaos? Podać boho w zmienionej formie. Takiej bardziej monochromatycznej. Zostawiając feerię wzorów, kształtów, faktur ale zastosować stonowane kolory. Wówczas styl boho może powiększyć swoje grono zwolenników, także o osoby, które za nic w świecie nie chciałby otaczać się intensywnymi barwami ścian. Malując wnętrze w barwach jasnych, ciepłych, relaksacyjnych wyciszamy bezpośrednią przestrzeń wokół nas. Wtedy tekstylia, dodatki i inne dekoracje w rozmaitych wzorach, a pozostające w jednej tonacji kolorystycznej tylko wzbogacą i faktycznie udekorują wnętrze, ale go nie przytłoczą.

Niezliczona ilość faktur poduch i ich deseni, tudzież pledy z rozmaitymi motywami, szydełkowane serwetki czy pufy w naturalnych kolorach lnu, bawełny, drewna będą pięknie korespondować ze ścianami pomalowanymi w kolorach beżu, cappuccino czy tonacji off-white. Do tego odpowiednie oświetlenie i otrzymujemy świeże, jasne wnętrze, urządzone w niebanalnym stylu boho, będącym mariażem ze stylem skandynawskim.

To piękne i bezpretensjonalne połączenie. Lecz, by się udało potrzebna jest wrażliwość na piękno, dobry gust i łyk inspiracji, które odnaleźć możecie na: https://www.sniezka.pl/inspiracje/apartament-w-stylu-boho.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
O autorze

Dodaj komentarz