Aranżacja nowoczesnych wnętrz. Psychologia koloru

Opublikowano: gru 14 2016 Autor: Piotr
kolory-scian

Czy wiesz, że kolorystyka pomieszczeń jest powiązana z twoim codziennym samopoczuciem? Jeżeli jesteś nerwowy lub nie możesz zupełnie wypocząć w swoim domu być może przyszedł czas na zmianę barw, wokół ciebie? Oczywiście przeciętny człowiek rzadko ma wiedzę, o kolorach i o tym jak wiążą się z psychiką. W artykule poznasz podstawowe barwy wraz z ich psychologiczną charakterystyką. Dowiesz się, jak na tej podstawie udoskonalić nowoczesne wnętrza.

Analiza podstawowych kolorów używanych w wykończeniu nowoczesnych wnętrz

Zacznijmy od koloru żółtego, bardzo ciepłego, przyjemnego dla oka, wysoce radosnego. Zdecydowany numer jeden w pokojach dziecięcych oraz gabinetach kreatywnych, gdzie uprawia się pracę umysłową. Jeżeli masz nieruchomość, w której brakuje światła zółty zminimalizuje częściowo ten problem. Żółte budynki rzucają się w oczy z daleka, pięknie komponują się z zielenią. Kolor stosunkowo zabawny, dobry do salonu, gdzie większość czasu spędzają domownicy. Zieleń to kolejny omawiany kolor, jeden z najpopularniejszych w strukturze wykończenia pomieszczeń.

Równoważy bowiem inne barwy, ma właściwości odświeżające, relaksujące. Jego przewaga wywoła jednak nudę, zniechęcenie, zatem nigdy nie stosuj zielonego jako koloru głównego, ale wprowadzaj go, jako klasyczne uzupełnienie. Podobne do zieleni właściwości posiada też turkus. Niebieski natomiast gwarantuje spokój. To barwa najwyższego zaufania. Zmniejsza genialnie zdenerwowanie, a poza tym powiększa nieruchomość. Sprawdza się najbardziej w sypialniach, minimalistycznych salonach, w pokojach małych dzieci, kiedy rodzice potrzebują szybkiego ukojenia do snu.

Wiele przedsiębiorstw w materiałach marketingowych stosuje odcienie niebieskiego, aby wzbudzić poczucie bezpieczeństwa wśród klientów. Fiolet ostatecznie to barwa rozwoju, bogactwa, innowacyjności. Wskazany najbardziej dla osób pewnych siebie, dominujących towarzysko, liderów. Fioletem możesz szybko zbudować autorytet w oczach podwładnych, a nawet domowników. Trochę tajemniczy.

Zastosuj pomysły, a poczujesz się po prostu lepiej

Warto poznawać kolory, wśród których się obracasz, ponieważ w dużym stopniu wpływają na twoje samopoczucie. Nowoczesne wnętrze wyposażone w kolorystykę zgodną z twoim charakterem podnosi realnie jakość życia. To nie ulega wątpliwości.

Szukasz gotowych inspiracji? Sprawdź dział Metamorfozy wnętrz w serwisie DEANTE!

[Głosów: 2   Average: 5/5]
O autorze

Dodaj komentarz