Czym są posadzki przemysłowe?

Opublikowano: cze 23 2016 Autor: Piotr

Odpowiednio dobrana posadzka sprawi, iż możliwe jest dopełnienie każdego wnętrza. O ile jednak dobranie posadzki do mieszkania czy restauracji nie powinno być bardzo trudne, o tyle dobranie odpowiedniej posadzki dla miejsc takich jak hale przemysłowe czy też magazyny może okazać się zadaniem dość trudnym. Wynika to przede wszystkim ze specyfiki takich miejsc – hale wymagają podłoża odpornego na ścieranie, działanie różnorodnych cieczy oraz zmiennych temperatur. Aby odpowiednio zabezpieczyć podłogi w takich miejscach stosuje się przede wszystkim posadzki przemysłowe. Ze względu na swoje doskonałe parametry oraz niskie ceny stanowią one idealne rozwiązanie szczególnie dla firm posiadających przestronne powierzchnie magazynowe oraz konieczność wyposażenia ich w odpowiednie posadzki.

Gdzie są stosowane?

Posadzki przemysłowe wykorzystywane są przede wszystkim w halach przemysłowych, ale również w biurach, gdzie posadzka narażona jest na częste uszkodzenia. takie posadzki spotkań można przede wszystkim w biurach osadzonych tuż przy halach, gdzie wchodzą często osoby ubrane również w stroje robocze. takie rodzaje ubrań, w szczególności buty, posiadają ostre krawędzie – zwykła podłoga w tym wypadku bardzo szybko straciłaby swój blask, zaczęłaby się rysować oraz odkształcać.

Na co zwrócić uwagę?

W przypadku posadzek przemysłowych postawiono przede wszystkim na ich wysoka jakość – posadzki wykonane są z trwałych materiałów, odpornych na ścieranie, silne zabrudzenia. Ich struktura oparta jest przede wszystkim na wykorzystaniu materiałów syntetycznych, odpornych na ścieranie oraz uszkodzenia mechaniczne. podłoga przemysłowa posiada również wyjątkowo gładką powierzchnię – wpływa to przede wszystkim na jej łatwe czyszczenie. Istotne jest, aby czyszczenie przebiegało w miarę szybko – odpowiednio dobrany czyścik lub maszyna czyszcząca powinna skutecznie rozwiązać ten problem.

Posadzki przemysłowe posiadają jeszcze jedną istotną funkcję – ich powierzchnia nie jest śliska, przez co podczas poruszania się nie istnieje niebezpieczeństwo poślizgnięcia się.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
O autorze

Dodaj komentarz