Prywatne miejsce do ćwiczeń w Twoim domu- czyli pomysł na siłownię na poddaszu

Opublikowano: cze 17 2020 Autor: Bartosz Adamczyk

Domowa siłownia to świetna alternatywa, dzięki której można zaoszczędzić czas i pieniądze. Aby zaaranżować takie miejsce, potrzebna jest stosunkowa duża przestrzeń. Nieużytkowane poddasze, to jedno z pomieszczeń, które na domową siłownię może sprawdzić się idealnie. Pomysł ten pozwala na stworzenie idealnej, odosobnionej przestrzeni treningowej, dzięki której we własnym domowym zaciszu można będzie zadbać o swoją kondycję oraz sylwetkę. Zastanawiając się na tym, jak zaaranżować taką siłownie, wychodzimy naprzód, i w niniejszym artykule postaramy się za sprawą kilu porad,  pomóc marzenie to wprowadzić w życie.

Siłownia na poddaszu

Zaczynając od aranżacji siłowni na poddaszu, przede wszystkim powinniśmy ustalić jakim metrażem dysponujemy. Jest to istotne, ponieważ sprzęty do ćwiczeń zajmują dużo miejsca i może okazać się, że nie będzie można sobie pozwolić na posiadanie ich wszystkich. Ustalenie tej kwestii od początku, pozwoli na przemyślany dobór sprzętów do ćwiczeń.

Skosy a siłownia na poddaszu

Skosy od zawsze budzą sporą kontrowersję, bowiem aranżacja wnętrz z ich wykorzystaniem nie należy do zadań łatwych. Nie należy jednak obawiać się skosów na poddaszu. Aranżując w tym miejscu siłownię, warto w sposób praktyczny wykorzystać najniższe oraz najwyższe punkty.

W przypadku tych najniższych, dobrym rozwiązaniem będzie stworzenie w nich miejsc, gdzie ćwiczenia można wykonywać w pozycji siedzącej bądź leżącej. Miejsca takie mogą pełnić również przechowywanie stosunkowo niewielkich sprzętów.  I tak na przykład może się tam znaleźć:

  • Miejsce do ćwiczeń na karimatach;
  • Miejsce do rozciągania się;
  • Miejsce na trzymanie sztang, ciężarków, obciążników itp.;

W przypadku najwyższych punktów, możemy ustawić w nich np. rowerek, drążek oraz wiele innych maszyn, które są wysokie a ich konstrukcja zajmuje dużo miejsca.

Siłownia domowa- kolory ścian

Dobór kolorów ścian w dużej mierze zależy od wielkości powierzchni poddasza oraz od tego jakie jest jego dojście do światła naturalnego. W przypadku małego i słabo oświetlonego metrażu, najlepiej sprawdzą się jasne kolory, które będą ładnie odbijać światło sztuczne oraz wizualnie powiększą daną przestrzeń.

Jeśli do dyspozycji mamy natomiast duże poddasze, które posiada wiele okien, możemy pozwolić sobie na ciemniejsze barwy, bądź jedną ze ścian w typowo ciemny kolorze jak np. czarny, granat.

Oprócz dostosowania kolorów pod wielkość poddasza, ważne jest również aby ich barwy budziły tzw. „powera”, dawały energię. Dobieranie barw pod tym kątem w aranżacji siłowni, jest bardzo ważne, ponieważ dzięki nim, człowiek podświadomie zyskuje większy zapał do ćwiczeń. Zbyt ciemne tonacje mogą wywoływać przytłoczenie i demotywować.

Podsumowując, domowa siłownia na poddaszu, to ciekawy pomysł na aranżację niezagospodarowanego miejsca. Korzystając z wyżej wymienionych wskazówek, bez trudności można stworzyć swoją małą, prywatną treningową przestrzeń, dzięki której praca nad piękną sylwetką oraz zdrowiem fizycznym będzie dużo prostsza.

https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/jak-urzadzic-domowa-silownie-na-poddaszu-porady-eksperta

[Głosów: 0   Average: 0/5]
O autorze

Dodaj komentarz