Pomysł na wąski i długi korytarz

Opublikowano: kw. 20 2021 Autor: Bartosz Adamczyk

Wąski przedpokój

Nie zawsze mamy w swoich mieszkaniach dużą powierzchnię do zagospodarowania. Często mieszkania w blokach o ograniczonym metrażu, próbując zyskać jak najwięcej miejsca w pokojach dziennych i sypialniach, ograniczają maksymalnie wielkość przedpokoju. Może wydawać się to bardzo błahy problem, jednak przedpokój jest pierwszym miejscem, który widzi gość wchodzący pierwszy raz do naszego mieszkania, dlatego warto, by był on schludnie i ładnie urządzony. Większe możliwości w aranżacji posiadają ludzie których przedpokój jest nieco większy niż kilka metrów kwadratowych, jednak i z wąskim i długim przedpokojem można zdziałać cuda.

Aranżacja długiego i wąskiego przedpokoju

Aranżując wąski i długi przedpokój warto na początku zwrócić uwagę na ściany. Nie powinny być one pomalowane na ciemne kolory szarości czy brązu, ponieważ nasz przedpokój może wtedy nabrać wyglądu ciemnego, strasznego tunelu zniechęcającego do wejścia dalej. Dobrze jest postawić w takim wypadku na jasne kolory beżu, bieli lub ciemniejsze niemniej jednak żywe kolory, jak na przykład odcienie żółci czy pomarańczy. Sprawdzi się do tego podłoga z jasnego drewna lub paneli.
W takim przedpokoju każdy centymetr jest ważny, nie warto zagracać pomieszczenia niepotrzebnymi elementami, które nie będą w nim praktyczne. Najlepiej sprawdzą się długie, jednak nie szerokie szafy sięgające sufitu co pozwoli wykorzystać więcej wolnej przestrzeni. Warte uwagi są także meble, które można zagospodarować piętrowo, na przykład otwierana ławka, w której środek można włożyć na przykład buty co oszczędzi kupowania oddzielnego mebla. Jeśli jednak butów jest o wiele więcej, niż może zmieścić się w takiej ławce rozwiązaniem będą wysokie regału na buty, które zdecydowanie mniej zabiorą wizualnie miejsca w takim przedpokoju.
Trochę pełniejszym zagospodarowaniem przedpokoju będzie wstawienie pełnej jednolitej zabudowy. Pomieści ona o wiele więcej rzeczy, jednak jej masywność zdecydowanie nie zostanie w przedpokoju w żaden sposób zakamuflowana. Warto więc, żeby była ona utrzymana w jasnej kolorystyce. Świetnym rozwiązaniem będzie też kupno szafy z lustrzanym wykończeniem, które optycznie powiększą przedpokój. Lustra można wykorzystać także nawet jeśli nie wstawiamy do korytarza pełnej szafy, świetnie sprawdzą się jako trik optyczny oszukując nasze oczy.

Dodatki w wąskim i długim przedpokoju

Ważnym elementem wąskiego i długiego przedpokoju jest oświetlenie. Najlepiej sprawdzą się lampy płaskie, praktycznie przylegające do ścian i sufitu. Warto także użyć ich jak najwięcej, umieszczając główne źródło światła na suficie, a mniejsze za to gęściej umieszczone lampki, na ścianach po obu stronach. Dobrze oczywiście przy tym zachować jakąś symetryczność i światła umieszczać w równych od siebie odstępach.
Sposobem na ożywienie przedpokoju będzie powieszenie na jednej ścianie, wzdłuż niej, symetrycznie obrazów lub zdjęć. Nada to mu odrobinę wyrazu i jednocześnie, wyglądając bardziej gościnnie od pustych ścian, zachęci gości do środka. Warto zwrócić uwagę, by były one zachowane w stonowanej zimnej kolorystyce. Najlepiej sprawdzą się tutaj dzieła czarno-białe.

https://www.magnatfarby.pl/en/ekspert-radzi/aranzacja-waskiego-i-dlugiego-przedpokoju-poradnik

[Głosów: 0   Average: 0/5]
O autorze

Dodaj komentarz