Luksfery w aranżacji wnętrz

Opublikowano: lis 1 2020 Autor: Michał

Luksfery popularne w latach 70. ubiegłego wieku znów wracają do łask. Przeszły jednak transformacje dzięki, której z powodzeniem mogą podbijać nowoczesne, stylowe wnętrza.

Luksfery nowoczesne

Luksfery to wykonany ze szkła materiał budowlany wykorzystywany do tworzenia lub wypełniania konstrukcji ściennych. Szkło z którego są wytwarzane może być przezroczyste lub barwione, o powierzchni wzorzystej albo całkiem gładkiej. Ich cechą przewodnią jest wysoka przepuszczalność światła, wynosząca ponad 60%. Ich najpowszechniejszym zastosowaniem jest wypełnianie okien i tworzenie ozdobnych ścianek działowych. Obecnie jest to materiał nieco inny niż ten sprzed lat. Produkowane w inny sposób niwelują wady swoich poprzedników i zachęcają by na nowo wprowadzać za ich pomocą światło i kolor do naszych wnętrz.

Pustaki szklane

Luksfery i pustaki szklane to nazwy wykorzystywane często zamiennie. Pojęcia te nie są jednak tożsame. Luksfery bowiem wykonane są z kawałka litego szkła. Skutkowało to stosunkowo słabym przepuszczaniem światła i marną izolacją termiczną. Obecnie pod pojęciem luksferów występują zwykle pustaki szklane. Są one, w przeciwieństwie do swoich poprzedników, zrobione z dwóch elementów. Tafle szkła są ze sobą zgrzewane, a pomiędzy nimi znajduje się powietrze. Obecnie do wyboru jest wiele pięknych kolorów i wzorów wśród których znajdziemy coś dobrze pasującego do naszej koncepcji wnętrza. Warto kierować się również praktycznością poszczególnych propozycji. Najłatwiejsze w utrzymaniu bezapelacyjnie będą luksfery o gładkiej powierzchni. Kolory i wzory pomogą nam za to operować światłem.

Luksfery w kuchni

Luksfery w kuchni z powodzeniem wykorzystać można w celu oddzielenia jej od salonu. Luksferowa ścianka działowa będzie rozwiązaniem delikatnym. Sprawdzi się zwłaszcza w przypadku niewielkich pomieszczeń, gdy jednocześnie nie chcemy całkowicie odciąć sie od źródeł światła z sąsiednich pomieszczeń. W kuchni ciekawym zastosowaniem pustaków szklanych będzie również zbudowanie z nich wyspy albo półwyspu.

Luksfery zastosowanie w łazienkach

Łazienka to pomieszczenie w którym luksfery można wykorzystać na prawdę na różne sposoby. Dzięki nim zwykle ciemne, pozbawione dostępu do większych ilości naturalnego światła wnętrze zyskać może znaczne doświetlenie. Walory dekoracyjne luksferów pozwolą również nadać wnętrzu wprost baśniowego charakteru, który sprzyjać będzie relaksowi i wyciszeniu podczas długich kąpieli czy zabiegów kosmetycznych wykonywanych samodzielnie w zaciszu naszego domu. Ich zaletą jest łatwość czyszczenia z pozostałości mydła i wody oraz duża trwałość i odporność na wilgoć i wyższe temperatury. Te cech powodują że jest to dobry materiał na wytrzymałą i piękną kabinę prysznicową. Za ich pomocą oddzielimy również strefy wc i kąpielową nie tracąc zbytnio na doświetleniu. Zastosowanie luksferów w niewielkiej toalecie spowoduje jej delikatne rozjaśnienie. Miejsce nie utraci przy tym na intymności. Przy okazji taka ściana z bardziej wzorzystych czy kolorowych pustaków szklanych stanowić może piękną ozdobę sąsiedniego wnętrza, na przykład salonu czy sypialni sąsiadującej z toaletą czy malutką łazienką.

Dowiedz się więcej z poradnika na https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/jak-urzadzic-kuchnie-bez-okna-porady-eksperta

[Głosów: 0   Average: 0/5]
O autorze

Dodaj komentarz