Jaki kolor dachu do przepięknej elewacji z elementami drewna

Opublikowano: lis 30 2020 Autor: Bartosz Adamczyk

Drewniana elewacja jest charakterystyczna dla regionu górskiego. Podczas ferii zimowych mijamy zaśnieżone chatki, z których to kominów leci dym. Większość z nas kojarzy ten obrazek i nazwie go nie tylko pięknym, ale również wprawiający w przytulny nastrój.
Każdy z nas wie, że nie ważne gdzie taki dom jest położony zawsze wygląda niesamowicie klimatycznie i przytulnie, z takiego domu nie chce się wychodzić a sam kojarzy się z rodzinną i przyjemną atmosferą.

Ten niesamowity klimat chcą pokazać właściciele nowoczesnych domów jednak drewniany dom nie pasuje do zatłoczonego miasta i dużej ilości smogu, stąd moda na delikatne drewniane elementy, które zaczerpnięte z drewnianych posesji oraz ze stylu skandynawskiego zagościły na większości elewacji nowo budowanych domów.

Ważne jest, aby drewniane elementy pasowały co całego wyglądu zewnętrznego domu, dlatego w tym tekście pomożemy Ci dobrać drewniane elementy do odpowiedniej dachówki.

 

Kolory dachów i drewniane elementy

Dach gra bardzo dużą rolę w całkowitym wyglądzie domu, szczególnie jeżeli budynek jest klasyczny i dachówka jest elementem rzucającym się w oczy. Wtedy kolor dachu musi zostać idealnie dobrany do całej estetyki.

Na rynku dostępne jest wiele kolorów dachu, które teoretycznie mogą pasować do wszystkiego jednak efekt finalny gotowego domu może czasem negatywnie zdziwić.

  • Brązowy dach

Brązowy dach jest bardzo dobrym pomysłem przy elewacji z elementami drewna, nie tylko idealnie wpasuje się w drewno, ale również bardzo mocno je podkreśli i wybije na pierwszy plan. Dzięki temu nasz dom zyska niesamowitego charakteru.

Brąz jest również bardzo ciepłym kolorem, który podkreśli rodzinność i miłość, która kryje się pod tym dachem. Utworzy się niesamowicie ciepła aura tak jak podczas oglądania tradycyjnych górskich domów.

  • Czerwony dach

Czerwony jest bardzo tradycyjnym kolorem w szczególności, jeżeli chodzi o dach, niestety drewniane elementy niekoniecznie do niego pasują. Drewno jest bardzo nowoczesnym elementem, które zazwyczaj łączone jest z prostotą i minimalizmem co jest sprzeczne jeżeli chodzi o czerwony dach.

Czerwień idealnie komponuje się z cegłą, która również jest bardzo elegancka i tradycyjna.

  • Niebieski dach

Niebieski dach kojarzy się bardzo ze stylem greckim. Wbrew temu, że grecki styl łączy ze sobą różne naturalne elementy, drewniane deski oraz dodatki będą nieodpowiednie dla tego stylu.

Niebieski dach i naturalny kolor drewna nie współgrają ze sobą, chociaż styl grecki bardzo lubi naturę.

  • Czarny dach

W modzie przyjęło się mówić, że czarny pasuje do wszystkiego, natomiast w urządzaniu wnętrz dodane czarne elementy nie zawsze są odpowiednie do reszty dekorowanego pokoju.
Jaka jest prawda, jeżeli chodzi o dach? Czy czarny kolor dachówki pasuje do drewnianych elementów?
Oczywiście, że tak. Czarne stylowe dachy lubią się z każdym elementem zewnętrznego wystroju. Pomimo tego, że jest to dość nowoczesny kolor jest idealny nie tylko do cegły ale również pasuje do okiennic, używanych często w starych wiejskich domach.
Czarny podkreśla drewno i dzięki temu jest ono na pierwszym planie co dodatkowo czyni dom bardziej pięknym oraz zostaje podkreślona jego prostota, oraz nowoczesność.

Mamy nadzieję, że dzięki nam dobierzesz idealny kolor dachu do swojego nowego domu z drewnianymi elementami. Życzymy miłego dnia.

Dowiedz się więcej i przeczytaj na https://www.rafil.pl/5-kolorow-dachu-pasujacych-do-elewacji-z-elementami-drewna/

[Głosów: 0   Average: 0/5]
O autorze

Dodaj komentarz