Białe meble kuchenne – jakich kolorów ścian unikać?

Opublikowano: sie 24 2018 Autor: Michał
białe wnętrze kuchni

Biel jest kolorem uniwersalnym, który można dowolnie łączyć z innymi barwami. Wybierając białe meble kuchenne, warto jednak wiedzieć z czym jest zestawić, aby osiągnąć zamierzony efekt. Kolor do białych mebli w kuchni nowoczesnej będzie bowiem nieco inny niż w pomieszczeniu urządzonym klasycznie bądź rustykalnie. Jedno nie ulega wątpliwości, takie wyposażenie wpisze się w każdą aranżację. Trzeba po prostu umiejętnie dobierać kolory ścian i dodatki.

Jaki kolor do białych mebli w kuchni nowoczesnej?

W stylu nowoczesnym biel to jeden z najczęściej stosowanych kolorów. Łączy się go z szarym, brązowym, a niekiedy i czarnym. Jaki kolor do białych mebli w kuchni utrzymanej w tym duchu będzie najlepszy? Takiemu wyposażeniu jako tło posłużą jasnoszare ściany. Całość będzie prezentowała się świeżo i przestronnie. Białe meble to generalnie bardzo dobre rozwiązanie w niewielkich kuchniach. Te o błyszczących frontach i prostych kształtach to wręcz kwintesencja stylistyki nowoczesnej. Ciekawy efekt uzyskuje się także poprzez umieszczenie białych mebli na tle czarnej lub biało-czarnej ściany. Ciemniejsze akcenty dodają aranżacji oryginalnego charakteru i czynią ją bardziej interesującą. Jednak czerń w nadmiarze bywa przytłaczająca, więc lepiej unikać tego koloru na wszystkich ścianach. Wystarczą pojedyncze akcenty. Aranżujący kuchnię powinni też przyjrzeć się aktualnym trendom. Jednym z wiodących w ostatnich sezonach jest dążenie do ożywienia wnętrz. Poszukując zatem odpowiedzi na pytanie jaki kolor ścian do białych mebli w kuchni wybrać, można trafić na przeróżne odcienie żółtego, różu czy niebieskiego. Barwy te dodają energii, więc idealnie sprawdzą się w pomieszczeniu przeznaczonym do przyrządzania potraw. Jeżeli ma być to równocześnie miejsce ich spożywania, a zatem i relaksu, lepiej unikać takich energetyzujących rozwiązań. I pomalować ściany na przykład na bordowo. Stworzy się w ten sposób ciekawy kontrast.

Jaki kolor ścian do białych mebli w kuchni klasycznej?

Zwolennikom stylu klasycznego poleca się przede wszystkim naturalne brązy. Można zostawić prawdziwą cegłę, która pięknie komponuje się z białymi blatami kuchennych szafek. Za tło mogą też posłużyć płytki imitujące cegłę. W przeciwieństwie do stylu nowoczesnego, tutaj stosuje się raczej stonowane powierzchnie matowe. Całość prezentuje się elegancko i ponadczasowo. Jeżeli aranżujący kuchnię liczą na lata spokoju, powinni unikać krzykliwych dynamicznych barw. Uniwersalna biel w połączeniu z ceglanym brązem stworzą aranżację, która oprze się próbie czasu.

Więcej informacji o tym jak dobrać kolor ścian do białych mebli znajdziecie w poradniku przygotowanym przez ekspertów firmy Magnat: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/biale-meble-kuchenne-jaki-kolor-scian-wybrac

 

[Głosów: 0   Average: 0/5]
O autorze

Dodaj komentarz