Beton i drewno we wnętrzu

Opublikowano: mar 28 2021 Autor: Bartosz Adamczyk

Jak można stylowo i gustownie połączyć ze sobą dwa na pozór niepasujące do siebie materiały, jakimi są beton i drewno? Nie jest to w zasadzie wcale tak trudne i wymagające zadanie, jak mogłoby się wydawać. W internecie można obecnie znaleźć mnóstwo inspiracji w tym właśnie zakresie. Oczywiście warto nieco je modyfikować, abyśmy to nie my sami dopasowywali się do wnętrza, tylko żeby ono było dopasowane optymalnie do nas. Beton oraz drewno najczęściej łączą się w stylu industrialnym. To właśnie ten styl, rodem ze starych fabryk, pozwala na połączenie tych kontrastujących ze sobą elementów. Warto jednak pamiętać o tym, że zabierając się za ich łączenie, należy skupić się przede wszystkim na minimalizmie i w nim pozostać, nie dodając zbędnych bibelotów, które zaburzałyby ideę takiego wnętrza.

Jak w łatwy sposób połączyć beton oraz drewno?

Połączenie drewna oraz betonu może wyglądać następująco. Podłoga oraz ściany to najlepsze miejsca na to, aby umieścić jakieś elementy betonowe. Mogą być to przykładowo dekoracyjne płyty betonowe. Niekiedy mają one jakąś specjalną fakturę, jednak zazwyczaj są po prostu gładkie. W takiej postaci łatwiej je z czymkolwiek zestawić, dlatego dobrze jest postawić na taką prostą klasykę.

Drewno natomiast można także zastosować na podłodze, przykładowo w postaci estetycznych paneli. Dobrym rozwiązaniem jest także zainwestowanie w solidne meble drewniane. Takie drewno można pozostawić w naturalnej barwie i jedynie zabezpieczyć je lakierem. Takie rozwiązanie bez wątpienia jest bardzo dobre, ponieważ wówczas wykorzystujemy delikatny i naturalny kolor drewna, który jednocześnie wpływa na ocieplenie wnętrza. Można oczywiście pomalować drewno na wybraną barwę, jeśli taka opcja jest bardziej dopasowana do naszego indywidualnego stylu.

W jakich pomieszczeniach można zastosować drewno i beton?

Beton i drewno można zastosować tak naprawdę w każdym pomieszczeniu. Zaczynając od salonu, a kończąc na łazience. Jednak w niektórych pomieszczeniach sprawdza się to lepiej, a w innych nieco gorzej.

Drewno i beton w salonie jest dziś najczęściej wykorzystywaną opcją. Dlaczego? Ponieważ tam mamy do czynienia z największą przestrzenią w całym domu. To właśnie pokój typowo gościnny, staramy się pozostawić w największym metrażu. Połączenie drewna i betonu dobrze się tutaj może sprawdzić na ścianie. Betonowe płyty, a na nich zawieszony telewizor. Pod tym wszystkim natomiast szafka w kolorze jakiegoś naturalnego drewna. Wszystko to dobrze się ze sobą komponuje. Oczywiście z betonu dziś wykonuje się również meble, czasem przykładowo stoły betonowe. Takie meble także warto zastosować w swoim wnętrzu, ale łącząc je z innymi meblami, typowo drewnianymi. Jeśli jakiegoś materiału ma być przewaga, to lepiej aby to była przewaga właśnie drewna. Dlaczego? Ponieważ czyni ono pokój zdecydowanie przytulniejszym. Beton ma stanowić pewną bazę, ale nie można w żaden sposób z nim przesadzać. By wszystko lepiej ze sobą współgrało, warto pomyśleć również o jakimś atrakcyjnym oświetleniu.

Sprawdź więcej inspiracji w poradniku na https://www.vidaron.pl/poradnik/beton-i-drewno-w-nowoczesnym-wnetrzu-inspiracje

[Głosów: 0   Average: 0/5]
O autorze

Dodaj komentarz