Beton cienkowarstwowy Cire – pomysł na betonowe schody

Opublikowano: wrz 16 2016 Autor: Michał
wykladziny-dickson

Schody z betonu nie są wprawdzie trudne w wykonaniu, ponieważ zwykle mają taką postać wtedy, gdy nie są jeszcze wykończone, ale warto pamiętać o tym, że zwykły beton nie jest zbyt dobrym pomysłem do domu – łatwo go uszkodzić, pyli się i jest trudny do utrzymania w czystości. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie betonów woskowanych Cire, które wyglądają jak prawdziwy beton i przy tym są łatwe w eksploatacji.

Zalety betonu woskowanego (cienkowarstwowy)

 Betony woskowane są dostępne również w Polsce – w ich produkcji specjalizuje się przede wszystkim marka Cire od Moderne Methode, która pochodzi z Francji i ma już kilkadziesiąt lat doświadczenia w tej dziedzinie. Betony Cire to specjalny system warstwowy, który składa się z warstw elastycznego betonu, impregnatu, warstw lakieru oraz wosku, które zabezpieczają jego nawierzchnię.

Dodatkowo beton cienkowarstwowy Cire może być barwiony na różne kolory. To nie tylko klasyczna betonowa szarość, ale również odcienie zbliżone do bieli i czerni, a nawet odcienie beżowe i brązowawe, wobec tego można dopasować je indywidualnie do wnętrz.

wykladziny-do-garazu

 

Dzięki swojej specjalnej budowie beton Cire ma bardzo dobre właściwości mechaniczne – jest odporny na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne, a także jest plamoodporny i wodoodporny, dlatego też jest łatwy do utrzymania w czystości. Te właściwości powodują, że jest on najlepszą alternatywą dla zwykłego betonu i również ma wszechstronne zastosowanie – może być używany nie tylko na schody, ale i na podłogi, ściany, umywalki, blaty, parapety, do wnętrza kabin prysznicowych czy na meble.

Stosowanie betonu cienkowarstwowego

 Jeżeli chcesz zastosować beton cienkowarstwowy Cire na schody, mogą być to schody wykończone betonem lub innymi nawierzchniami, na przykład glazurą, terakotą, a nawet drewnem, ponieważ beton ten jest plastyczny i doskonale wypełnia powierzchnie i łączy się z nimi. Warstwa betonu to zwykle tylko około 2 milimetrów, dlatego nie zabiera on dodatkowego miejsca.

 Jeżeli zainteresował cię beton Cire, więcej informacji na jego temat znajdziesz na stronach firm specjalizujących się w realizacji tego rodzaju wykończeń.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
O autorze

Dodaj komentarz