Baterie umywalkowe przydatne w każdym mieszkaniu

Opublikowano: kwi 29 2016 Autor: Andrzej

Nowoczesne mieszkania starają się zapewniać domownikom maksimum użyteczności, przy jednoczesnym minimalizowaniu kosztów utrzymania gospodarstwa domowego. To akurat bardzo dobre podejście. Jedną z lepszych inwestycji są baterie umywalkowe, którym artykuł zostanie poświęcony w całości. Poniżej otrzymasz zestaw wskazówek instalacyjnych i nie tylko.

Atrakcyjność baterii umywalkowych rośnie

Ludzie instalujący baterie umywalkowe pragną często na nich oszczędzać, poprzez wdrożone w nich filtry. Chodzi głównie o perlator. Jednak tak naprawdę jest wiele lepszych opcji, chociażby bateria bezdotykowa. Niestety jej wdrożenie wymaga skompletowania sterowania elektronicznego, ale oszczędności wynoszące ponad 50% zużycia rocznego wody to już coś.

Zawsze pamiętaj o dopasowaniu baterii do standardu samej umywalki. Kran ma umożliwiać idealne wsunięcie rąk pod strumień wody, szybką regulację strumienia, brak chlapania wody na boki. Nie skupiaj się na nowoczesnych, kwadratowych kształtach baterii, bo po prostu szybko zauważysz osadzanie się na nich wody, a później osadu. Chrom to materiał numer jeden w branży sprzedaży armatury łazienkowej, ale masz też do dyspozycji mnóstwo innych konfiguracji, tj. stal szlachetna, nikiel, złoto.

Nie ma też kłopotu, aby jedną część wykonać z jednego materiału, a drugą z innego, aby uzyskać idealny dla ciebie styl aranżacji. Producenci armatury idą klientom na rękę, ale kiedy chcesz zmian wykonywanych na zlecenie przygotuj się na bardzo wysokie koszty. Oszczędzisz, gdy wybierzesz baterię razem z umywalką, w jednym zestawie kolorystycznym.

Zastanów się nad uruchamianiem kranu (dotykowo lub bez użycia rąk). Sterowanie elektroniczne jest z punktu widzenia marketingowego dedykowane przedsiębiorstwom przyjmującym gości, w skali zmasowanej. Niektóre baterie posiadają wysuwane krany, miejsce na instalację detergentów, czy tryby filtracji. W łazience świetnie wygląda przy baterii miejsce na kubek, służący do płukania ust po myciu zębów. Pomysły są interesujące. Musisz to przyznać. Estetyczny projekt połączony z oszczędnym gospodarowaniem wodą sprawdzi się prawdopodobnie najlepiej.

Przyszłość wyposażenia łazienki

Artykuł zasygnalizował ważne kwestie związane z inwestycją w armaturę łazienkową. Podejdź do tematu rzeczowo, bo jednak baterie wykorzystujesz stale, przez długie lata.

Dla szukających inspiracji oraz profesjonalnych elementów wyposażenia łazienki zapraszam na stronę renomowanego producenta armatury Deante. Znajdziesz tam szereg porad na temat aranżacji łazienki, a także bogaty wybór produktów – http://deante.pl/baterie_lazienkowe.xhtml

[Głosów: 0   Average: 0/5]
O autorze

Dodaj komentarz