Baterie kuchenne – na co zwracać uwagę przed kupnem?

Opublikowano: lip 4 2022 Autor: Bartosz Adamczyk
Nowoczesna bateria kuchenna

Czy wszyscy nie kochamy naszych kuchni? Jest to miejsce, w którym przygotowujemy posiłki dla naszych bliskich i dlatego chcemy, aby wszystko było w niej doskonałe. Od szafek po blaty i urządzenia kuchenne, właściciele domów spędzają sporo czasu na planowaniu każdego najmniejszego szczegółu kuchni, ale jedną z rzeczy, którą większość ludzi zaniedbuje, jest jakość i funkcjonalność baterii kuchennych.
Dla większości ludzi, baterie są tylko elementem, który ułatwia dostarczanie wody do zlewu kuchennego, ale jeśli naprawdę kopać głęboko, to zrozumieć, jak ważne jest, aby znaleźć zestaw baterii jakości. W końcu baterie kuchenne to prawdopodobnie jedyny element, z którym po lodówce masz najwięcej do czynienia.

Niezależnie od tego, czy planujesz kompletny remont kuchni, czy po prostu chcesz zmodernizować swoje nieszczelne, zużyte baterie, oto pięć wskazówek, które pomogą Ci dokonać właściwego wyboru.

Szukaj metalowych baterii kuchennych

Od baterii kuchennych z plastikowymi elementami należy trzymać się z daleka. W pełni plastikowa lub częściowo plastikowa bateria będzie lżejsza w porównaniu z całkowicie metalową, może też kosztować więcej, ale ta niewielka inwestycja pomoże Ci zaoszczędzić na kosztownych naprawach i wymianach w niedalekiej przyszłości. Dlatego warto poszukać produktów wykonanych z mosiądzu lub stali nierdzewnej. Ponadto, jeśli bateria posiada oddzielny uchwyt do zimnej i ciepłej wody, należy upewnić się, że wkład znajdujący się pod uchwytem nie jest nylonowy. Powinien on być wykonany z mosiądzu lub stali nierdzewnej.

Dokładnie przeanalizuj opcje gwarancji

Szukaj produktów, które są objęte gwarancją i upewnij się, że zapytasz, jak są rozwiązywane kwestie gwarancyjne. Jeśli myślisz o zakupie baterii kuchennych online, przeczytaj opinie klientów, a także politykę gwarancji, zwrotu i wymiany producenta. Większość producentów zapewnia ograniczoną gwarancję, co oznacza, że wymieni produkt „bezpłatnie” w przypadku wad mechanicznych, materiału i wykonania, przy normalnym użytkowaniu. Aby skorzystać z systemu gwarancyjnego, wystarczy przesłać kopię zamówienia zakupu lub faktury.

Czynniki ograniczające

Przy wyborze nowego zestawu baterii do kuchni ważne jest określenie przestrzeni, jaką dysponujemy w zlewozmywaku i wokół niego. W którym miejscu zamontowana jest bateria? Jak dużo miejsca jest pomiędzy główną baterią zlewozmywakową a blatem? Czy w pobliżu znajduje się ściana, która może ograniczać ruchy uchwytów? Jak głęboki jest zlewozmywak? W większości przypadków, gdy zlewozmywak jest płytki, zalecane są baterie kuchenne o wysokim łuku. Jeśli zlewozmywak jest wstępnie nawiercony, należy sprawdzić liczbę otworów na baterie, aby wybrany wzór dobrze pasował.

Baterie kuchenne – względy funkcjonalne

Szukając nowych baterii kuchennych, nie można pominąć kilku kwestii funkcjonalnych. Czy często gotujesz i potrzebujesz silnego strumienia wody? Czy potrzebujesz baterii z pamięcią temperatury? Jak pomocna byłaby bateria, która włącza się automatycznie? Przetestuj przed zakupem. Upewnij się, że uchwyty i dźwignie są łatwe w obsłudze, a spryskiwacz łatwo się wysuwa i powraca. Wszystko to sprawi, że każda sekunda spędzona przy kuchennym zlewie będzie przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.

Poznaj swój styl

Wybierz baterię, która uzupełni wystrój Twojej kuchni. Czy Twój styl jest minimalistyczny, tradycyjny czy farmerski? Przyjrzyjmy się kilku opcjom wzorniczym, które pasują do Twojego stylu kuchni

Minimalistyczna

Te baterie są eleganckie i opływowe, stworzone, aby emanować prostą, ale wyrafinowaną obecnością w kuchni. Minimalistyczne wzornictwo często charakteryzuje się wyciąganą lub wyciąganą głowicą natryskową lub gęsią szyjką. Chrom i stal nierdzewna to dwa najpopularniejsze wykończenia tej opcji wzorniczej.

Tradycyjne

Projektanci baterii kuchennych nie są odporni na najnowsze trendy, takie jak kute ręcznie i mostkowe wzory baterii i właśnie to można zobaczyć w najnowszych kolekcjach dostępnych na rynku. Są one również najlepszym sposobem na stworzenie wyglądu, który przeniesie Cię do epoki wiktoriańskiej. Baterie kuchenne z brązu, mosiądzu i miedzi dodają autentyczności.

[Głosów: 1   Average: 5/5]
O autorze

Dodaj komentarz